Robert de Haan en de weg naar de beste Rotax Junior van de Wereld.
De weg naar de winst in de Rotax Max Challenge Grand Finals van Robert de Haan laat zich bijna lezen als een jongensboek.
Het begon allemaal in de winter van 2014/2015 op Lelystad waar Robert de kartlessen volgde en vader en moeder de Haan de beslissing namen om Robert in 2015 voor het Nederlands Kampioenschap van de Chrono in te schrijven in de Parolin Rookie klasse.

In zijn eerste seizoen karting werd Robert de allereerste Nederlands Kampioen in de Parolin Rookie klasse van de Chrono, oftewel een droomstart van zijn kart ” carrière” .

In 2016 werd de lat direct een stuk hoger gelegd, de familie de Haan maakte de overstap naar het Nederlands Kampioenschap 2 takt met CRG Holland onder leiding van Dennis de Bruin. Het onwaarschijnlijke gebeurde en Robert werd wederom Nederlands kampioen maar nu in de Micro Max klasse..

Onder druk van Dennis de Bruin werd in 2017 de overstap gemaakt naar de Mini Max. Volgens Dennis moet je in de Mini Max ook kampioen kunnen worden als je de twee jaar daarvoor in andere klassen ook kampioen bent geworden als je er maar hard voor werkt. En dat deed Robert met als beloning de titel Nederlands Kampioen Mini Max 2016.

Volgens beproefd recept word voor 2018 de overstap gemaakt naar de Rotax Max Junioren. Robert reed voor wat hij waard was en werd tweede achter Mike van Vught in het Nederlands Kampioenschap maar won wel het Rookie Klassement en voor de derde keer deelname aan de Rotax Max Challnge Grand Finals in Brazilië.

In Brazilië beleefde Robert een bizarre week, zijn grootste tegenstrever was zijn teamgenoot Mike van Vught die en Nederlands en Europees kampioen was geworden dit jaar en een meer dan geducht tegenstander. Robert en Mike maakten er een mooi gevecht van met voor Robert de titel als resultaat en zijn teamgenoot naast hem op het podium.

